Moderní tanec

Každé PONDĚLÍ ve studiu Tribellis mezi Žižkovem a Vinohrady

Zajímá vás pohyb i jinak než vědomé zkoumání sebe sama? Chcete cvičit nejen svaly ale i paměť a pozornost, tančit choreografie a učit se taneční techniku?

V moderním tanci se schovává mnoho stylů - jazz dance, contemporary, muzikálový tanec, výrazový tanec... Ne vždy je snadné tyto styly od sebe odlišit, mají totiž hodně společného. Moderní tanec při svém vzniku v polovině 20. století reagoval na rigidnost taneční techniky baletu, velký důraz na preciznost, ladnost a iluzi lehkosti, kterou balet tvořil. Zatímco baletní tanečníci mířili na svých špičkách k výšinám, moderní tanec se vracel více zpět na zem. Průkopníci moderního tanci se obraceli více k přirozenosti, inspiraci hledali v přírodě, pohybech zvířat, rozličných kulturách a hlavně v těle samotném. 

Proto si i tanečníci lekcí často pochvalují, jak je pohyb "přirozený". Pracujeme s těžištěm, sílou švihu, rovnováhou...to nás tancem provází, ne úsilí a lámání se do něčeho, co je pro naše tělo nezdravé. Na svých lekcích často slýchávám, že prý učím moderní tanec "jinak" :-) Pod tím "jinak" se skrývá to, že netlačím, nekritizuji, v rámci zvládání nových dovedností vedu tanečníky laskavě, případně nabízím to, jak si choreografii pozměnit tak, aby každému více seděla, byla příjemnější, snadnější. Láká vás to? 

Posílíte centrum těla, horní i dolní končetiny, protáhnete svaly, zvýšíte rozsahy především u nohou, budete se zabývat koordinací částí těla, pamětí, postupně budete pronikat do principů techniky moderního tance (držení těla, chůze, točky, piruety, skoky, převaly,...) a samozřejmě tančit choreografie. 

  • Každé pondělí 17:30 - 18:45 (75 min)
  • 23. 10. - 11. 12.
  • Celý kurz 8 lekcí 1760 Kč (lekce za 220 Kč), samostatná lekce 250 Kč
  • Zameškané lekce je možno si nahradit na kurzu Ranní probuzení v tanci
  • Možnost snížení ceny v případě zakoupení dvou a více kurzů Flowing Space. Více info na mailu.
  • Přihlašování na email jolana.sohajkova@seznam.cz, po té je třeba zaplatit celou částku převodem na účet 2501272249/2010 do zprávy pro příjemce prosím uveďte "moderní tanec + vaše jméno"
  • Po zaplacení se částka nevrací, v případě nemožnosti se zúčastnit za sebe ale můžete samozřejmě pozvat náhradníka. V případě zrušení kurzu / semináře ze strany Flowing Space se peníze vrací v plné výši.

Taneční škola Tribellis - krásný velký sál se zrcadly, k dispozici sprchy, dámské a pánské šatny 

Adresa: Bořivojova 100, Praha 3, poblíž metro a tram Jiřího z Poděbrad a tram Husinecká.