Já tanečník (kurz pro děti 8-10 let)

Každý čtvrtek 15-16 hodin

Vedeme děti k lásce k pohybu, důvěře ve vlastní tělo a hledání vlastní jedinečnosti. 

Žádný dril, křik ani hodnocení. 

Slyšela jsem již mnoho smutných příběhů o tom, jak nelaskaví a neempatičtí trenéři zadupali svými poznámkami a přístupem mnoho tancem nadšených dětských duší. Nutnost být stejný jako ostatní, zapadnout a vlastně se tím tak trochu ztratit jsou dost časté jevy dětských tanečních skupin. Když se k tomu přidá ještě shazování trenérem, boj o to, kdo bude stát v první řadě a kdo musí být schovaný až v té zadní, rozhodně nevede ke zdravému psychickému vývoji dítěte. 

Flowing Space to zkouší jinak. 

Učíme tanec tak, abychom v dětech podporovali vlastní tvořivý potenciál a především důvěru ve vlastní nápady a respekt k nápadům druhých. Na tanec jdeme skrze principy tanečně pohybové terapie ale i běžné osnovy taneční výchovy. V kurzu se děti budou nicméně učit i hravé choreografie (různé styly - street dance, jazz dance), bude-li zájem, tak i taneční techniku (skoky, piruety). 

Pobyt ve skupině a v pohybu ovšem učí i mnoho dalšího. Jak si říct o pomoc, jak být trpělivý, jak být součástí skupiny, jak podat ostatním svoje nápady, jak se vymezit vůči nápadům někoho jiného... To vše se lekcemi prolíná, ač to není přímo jejich náplň. 

Vítané jsou všechny děti od 8 do 10 let s předchozími tanečními zkušenostmi i bez nich. Berte prosím na vědomí, že opravdu nejde o výkonnostní tréninky, přípravu na konzervatoře a podobné. Pokud byste stáli spíše o tento způsob práce, je možné domluvit si soukromou lekci. 

Lekcemi bude děti provázet Jolana Šohájková, psycholožka a psychoterapeutka, která se momentálně vzdělává i v tanečně-pohybové terapii. 

Kurz se bude otevírat v lednu/únoru 2018. 

Pokud máte o kurz zájem, ozvěte se prosím na pohledpracoviste@gmail.com

  • Každý čtvrtek 15 - 16 hodin (60 min)
  • Maximální počet účastníků je 8 dětí
  • Cena jedné lekce v rámci kurzu je 200 Kč
  • Možno vyzkoušet první lekci a až po ní se rozhodnout o zapsání do celého kurzu! 
  • Pracoviště Pohled, Letohradská 16, Praha 7
  • Poblíž tram Strossmeyrovo náměstí, Kamenická a metro C Vltavská.