Celodenní workshop kontaktní improvizace

08.04.2018

Celý den s pohybem, akrobacií, dotykem, se sebou, s druhým, se skvělým Honzou a Žubrou, kteří nám opět něco ukáží z umění kontaktní improvizace. Neděle 8. dubna 2018 od 10 hodin. 

Kontaktní improvizace (CI) je komunikace těl v tanci, někdy divoká, jindy klidná. Je to druh pohybu, který absolutně zpřítomňuje tanečníka a ten je potom schopen bezprostředně naslouchat tělesné řeči svého partnera. Spolu se pak vydávají na velké odevzdávání a přijímání váhy, někdy doprovázené zvedačkami a létáním těl, kde se partner jednou nechá vést a jindy zase vede. Kontaktní improvizace je návrat do dětství, jako když jsme spontánně v hrách následovali energii pohybu a nechali pracovat geometrii našich těl, pohlceni přítomným okamžikem hry. Proto většina lidí, kteří kdy kontaktní improvizaci tancovali, se k ní opakovaně vracejí.

Tento workshop bude určený jak lidem, kteří již do kontaktu s CI přišli, tak lidem, pro které je pojem CI úplně nový. V průběhu workshopu se seznámíme s technikami kontaktu a doteku, představíme si základní principy CI a naučíme se i některé prvky zvedaček. Všechny získané dovednosti potom použijeme při společném improvizačním tanci. Není nutné přijít s tanečním partnerem. Protože CI zahrnuje škálu pohybu od tancování na nohách přes rolování po zemi, přineste si s sebou pohodlné oblečení s dlouhými nohavicemi. 

Lektoři workshopu:

Žubra - absolvovala školu Vědomého pohybu u Reny Milgrom v Praze (Labanova analýza pohybu a Bartenieff Fundamentals). Vede taneční workshopy, soukromé taneční terapie, tancovala v několika tanečních skupinách a na AMU. Též navštěvuje mezinárodní festivaly a workshopy Kontaktní improvizace konané v zahraničí. Momentálne spolupracuje na propojování terapeutických objevú o mezilidských vztazích s principy kontaktní improvizace.

Honza - tanečník, vědec, šermíř, choreograf, akrobat, učitel, performer, fyzik a otec.Začínal u historického tance a šermu a postupem času se dostal k jejich současným alternativám, sportovní šerm a současný tanec. Prošel různými fyzicky náročnými tréninky, ale zároveň ho oslovili somatické techniky. Spojení těchto dvou přístupů je teď jeho několikaletou otázkou: Jak použít sílu, ale zároveň si být plně vědom toho co tělo dělá? Je členem "středeční" skupiny kontaktní improvizace.


Informace k workshopu

  • Není potřeba přijít ve dvojici, klidně přijďte sami, partner se najde :-)
  • Neděle 8. dubna 2018 10:00-16:30 (13:00 - 14:00 pauza na oběd)
  • Cena 550 Kč + jakýkoliv dobrý skutek pro kohokoliv ten den! :-)
  • Studio Tribellis Bořivojova 100, Praha 3, poblíž tram Husinecká, metro Jiřího z Poděbrad
  • Přihlašte se níže ve formuláři. Po potvrzení přihlášky, prosím, zaplaťte celou částku převodem na účet 2501272249/2010 , do zprávy pro příjemce uveďte vaše jméno

Fotky z již proběhlého workshopu kontaktní improvizace z neděle 14. ledna 2018. 


Již také proběhlo:

Úvodní lekce do kontaktní improvizace s Janem Drahokoupilem. Lekce je otevřená všem zájemcům, i úplným začátečníkům. Těšit se můžete na zkoumání fyziky těla ale i na poznání nových forem spolu-bytí dvou lidí. Pátek 10. listopadu 2017 od 20 hodin.

Lekce bude zaměřená na předání a přijmutí váhy lidského těla. Budeme se věnovat jak statickým zvedačkám, kdy pracujeme hlavně s kosterním systémem a kde spojnice společného těžiště a Země procházím skrze tělo, tak dynamickým věcem, kdy musíme pracovat s dynamikou partnera a kde už spojnice společného těžiště a Země nemusí procházet skrze tělo.

  • Pátek 10. 11. 2017 20-21:30 (90 min)
  • Cena 100 Kč + jakýkoliv dobrý skutek pro kohokoliv ten den! :-)
  • Studio Tribellis Bořivojova 100, Praha 3, poblíž tram Husinecká, metro Jiřího z Poděbrad
  • Přihlášky a více info na jolana.sohajkova@seznam.cz
  • Po přihlášení na email prosím o zaslání peněz na účet 2501272249/2010 , teprve potom je místo opravdu rezervováno, do zprávy pro příjemce uvěďte prosím vaše jméno