Workshop Tanec smyslů

09.11.2018

S velkou radostí oznamuji spolupráci s tanečnicí Nikolou Němcovou. Přijďte Nikču poznat na její  první workshop v rámci Flowing Space! Dvouhodinový workshop v pátek 9. listopadu.

  foto: Eva Vozárová, Cluster ensemble & Petra Fornayová - Dance with Changing Parts
foto: Eva Vozárová, Cluster ensemble & Petra Fornayová - Dance with Changing Parts

Zrak, hmat, čich, sluch, chuť.

Pojďme vidět,

pojďme vnímat,

pojďme cítit,

pojďme slyšet,

pojďme ochutnat pohyb jinak.

Na chvíli spočinout sám se sebou a nechat na sebe působit kouzlo vjemů, které nám okolí přináší.

foto: Anna Benháková, Siraex 2017
foto: Anna Benháková, Siraex 2017

Tanec smyslů je záležitost, kdy si skrze lehké vedení necháme smysly prostoupit celé tělo a intuitivně ho odevzdáme pohybu. Do jaké míry necháme své tělo prostoupit pohybem je čistě na nás, můžeme jen zůstat v okamžiku procitnutí a sebepoznávání. Cílem je však dostat svou hmotnou i nehmotnou individualitu do chvíle vědomě přítomného bytí a procitnutí.

Workshopem vás provede tanečnice Nikola Němcová

Nikča je absolventkou Taneční konzervatoře Duncan centre. Již během svého studia na konzervatoři spolupracovala s mnoha zahraničními choreografy na představeních uvedených nejen u nás ale i v různých zemích Evropy. Záhy po absolvování Duncan Centre byla oslovena k nastudování choreografie Petry Hauerové Jak ke mně přichází (1996). Dílo bylo uvedeno v obnovené premiéře po 21 letech v programu výročí konzervatoře Duncan centre. V roce 2017 uvedla svoji absolventskou choreografii s názvem Lux Aeterna v divadle Disk při příležitosti festivalu Nová generace. Nyní se podílí na představení Pulsar v choreografii Michala Záhory, jež bylo uvedeno v chorvatské Pule a v České republice mělo již několikátou reprízu.

Workshop Tanec smyslů

  • Pátek 9. listopadu 18 - 20 hodin
  • Taneční studio Tribellis - Bořivojova 100, pár minut chůze od zastávky metra a tramvaje Jiřího z Poděbrad či tramvajové zastávky Husinecká
  • Prostorný sál s šatnou a toaletami, deky, podložky k dispozici
  • Cena za workshop 300 Kč, platí se převodem na účet po potvrzení registrace
  • Registrace či více informací skrze níže uvedený formulář
  • Těšíme se na vás! :-)