Workshop taneční improvizace: Představa, všímavost, tělo a prostor

16.02.2019

Práce s představivostí, muzikalitou, emocemi, gestikulací těla, funkcionalismem pohybu, dynamikou pohybu, tělesným experimentem a hlavně s koncepty pohybu a vnímaní hudby, které nám nabízejí různorodost prožitků z pohybu a tance. Workshop v sobotu 16. února.

Konceptuální Tanec věnuje pozornost čtyřem vlastnostem umění: Estetice, Emoci, Ideji a Funkci. Odpoutává se od čistě technické výuky kroků a zabývá se spíše přístupem k pohybu, hudbě a jejich spojení, vnímaní a pochopení. Zkoumá, jakými různými prostředky se dá k tanci přistoupit a jaké prožitky a stavy vědomí nám tanec nabízí. Jak si můžeme hrát s vlastním tělem a hudbou. Pracuje s pohybem jako s jazykem, s hudbou jako s paletou barev, do které namáčíme štětec, a s prostorem jako s plátnem, na které malujeme. Snaží se tak poskytnout prostředky, díky kterým si je člověk schopen vytvořit svůj vlastní arzenál pohybových frází a individuální taneční projev. 


V rámci 2 hodinového workshopu na téma "Představa, Všímavost, Tělo a Prostor" se budeme zabývat vztahem mezi těmito čtyřmi aspekty. Hlavní náplní bude práce s Představivostí jako zdrojem pohybu Těla v Prostoru a s možností čerpat pohyb z Prostoru do Těla za pomoci Všímavosti. 

Workshop taneční improvizace: Představa, všímavost, tělo a prostor

  • sobota 16. února, 14-16 hodin
  • lektor Jakub Cerulík
  • cena za 2 hodinový workshop 500 Kč, platba předem na účet
  • studio Tribellis, Bořivojova 100 Praha 3 (Žižkov), poblíž tram Husinecká, metro Jiřího z Poděbrad
  • krásný prostorný sál se zrcadlovou stěnou a dřevěnou podlahou, k dospozici šatna, sprcha, wc
  • registrace skrze níže uvedený formulář

LEKTOR JAKUB CERULÍK

Performer, choreograf, lektor Teatro Dancing Yogy a Konceptuálního Tance, DJ a organizátor kulturních a uměleckých událostí. Začínal se streetovými styly tance, později však pocítil potřebu hlubších vyjadřovacích prostředků a přesedlal na současný/experimentální tanec a fyzické divadlo, kterým se věnuje dodnes. Ve své tvorbě a práci propojuje znalosti ze svého studia dějin umění na Karlově univerzitě se znalostmi ze současného tance, fyzického divadla, street dancu, Labanovy analýzy pohybu, hudební teorie, teorie vizuálního a výtvarného umění, psychologie, filozofie, fyziky a dalších věd.

FORMULÁŘ K REGISTRACI NA WORKSHOP