Tvořivost a meditace v pohybu

Každé ÚTERÝ 19:45-21 v Zen Garden na Smíchově

Flowing Space míří i na Smíchov, a to s naprosto novým formátem kurzu.

Lekce při které je hlavní důraz na váš vnitřní svět a respekt k tomu, že vnitřní život každého z nás je jiný. Cílem lekce je pobýt sám se sebou (a zároveň s druhými), dát si prostor k otevření se věcem, co v nás pracují a v každodenním běhu možná není dostatek času a prostoru dát jim pozornost. Za hlavní techniky lekce by se daly označit autentický pohyb, který v 60. letech vytvořila Mary Whitehouse, a imaginace v pohybu, technika Joan Chodorow . Jde o způsob práce, kdy se zklidníme naladíme na sebe a necháme pohyb, aby se sám děl. Pohyb nekonstruujeme, nevymýšlíme, jenom vnímáme vnitřní impulsy a necháme je, aby se projevily skrze náš pohyb. V programu lekce se také mohou objevit řízené meditace, aktivity pro tvoření ve skupině a další.

Rozhodně nebudete během lekce do ničeho nuceni. Je naprosto na vás, jak lekci strávíte - v divokém tanci či v leže, psaním deníku či malováním. Každý jsme jedinečný, každý přicházíme s jiným příběhem a jinými potřebami. Při tomto způsobu práce mohou přijít do vědomí velmi citlivé obsahy, proto budete jemně vedeni k tomu, abyste je jen tak nevyvolali a pak zase nespolkli či se jich nezalekli. Lekce budou mít arteterapeutické prvky, které nám pomohou obsahy a zážitky uchopit a zpracovávat. Po lekci vám budu k dispozici, pokud byste cokoliv chtěli probrat. Pokud by vás zajímalo více o mém psychologickém a psychoterapeutickém vzdělání, můžete se podívat zde

  • Každé úterý 19:45-21:00 (75 min)
  • Maximální počet účastníků na lekci je 8 osob.
  • Celý kurz 6 lekcí - 1500 Kč, v ceně je také drobné občerstvení po lekci
  • Možnost snížení ceny v případě zakoupení dvou a více kurzů Flowing Space, více info na mailu.
  • 1. běh 26. 9. - 31. 10. (6 lekcí) - kurz je plně obsazen!
  • 2. běh 7. 11. - 12. 12. (6 lekcí) - kurz je plně obsazen!
  • Do tohoto kurzu není z důvodu potřeby důvěry a bezpečí mezi tanečníky možné přijít během již rozběhlého kurzu.
  • Přihlaste se prosím na email jolana.sohajkova@seznam.cz, po té zaplaťte celou částku převodem na účet 2501272249/2010 do zprávy pro příjemce prosím uveďte "meditace + vaše jméno"
  • Po zaplacení se částka nevrací, v případě nemožnosti se zúčastnit za sebe ale můžete samozřejmě pozvat náhradníka. V případě zrušení kurzu / semináře ze strany Flowing Space se peníze vrací v plné výši.
Lekce se konají v příjemném prostoru Zen Garden na Smíchově kousek od Švandova Divadla. K dispozici je kuchyňka a relaxační koutek, v kterém si po lekci můžete ještě vypít čaj a sdílet zážitky s ostatními tanečníky. Nikdo nás tedy nebude vyhazovat, že "lekce již skončila" :-)


Adresa: Holečkova 5, Praha 5, 2 min od zastávky Švandovo Divadlo (tram 9, 12, 15, 20, bus 176), 5 min od stanice Anděl (metro B), www.zen-garden.cz

Přihlášky a více informací na jolana.sohajkova@seznam.cz