Pravidelná měsíční setkání "Já na začátku..."

05.11.2017

Pravidelná setkání každý první víkend v měsíci. Naladíme se společně na své tempo a energii a zvědomíme si, co nás daný měsíc čeká - ať už v diáři, vztazích, přírodě nebo v nás samých... 

semináře "Já na začátku..." v roce 2017 

neděle 5. února: "Já na začátku...ÚNORA"

sobota 4. března: "Já na začátku...BŘEZNA"

neděle 8. října: "Já na začátku...ŘÍJNA"

neděle 5. listopadu: "Já na začátku...LISTOPADU"


Pohyb - meditace - time management - mindfulness... jde to dohromady?

videopozvánka: https://youtu.be/UMCfQs4U_XU 

Věnujme skrze pohyb pozornost měsíci, co právě začíná. Vypůjčíme si jako inspiraci lidové pranostiky, procesy, co se v daném měsíci odehrávají v přírodě, počasí, co přichází, a to vše budeme brát jako náměty do pohybu a prožitku. Přes pohyb a dech můžeme zažít tání ledu, rozkvět stromů i vyhřívání se ještěrky na kamenu... Na každý seminář připravuji specifická hravá cvičení/ taneční variace vycházející z dějů/ svátků /tradic daného měsíce.

V druhé části budeme kombinovat individuální i společnou práci, imaginace, arte techniky, dech, pohyb, komunikaci (a spousta dalších :-) ) na to, aby si každý uvědomil, co ho reálně v nastávajícím měsíci čeká. Jaké má před sebou výzvy, úkoly, povinnosti, jaká přání by si chtěl konečně splnit, na co by si chtěl "konečně najít čas"... Je to dokončení projektu v práci? Výlet s dětmi do přírody? Je to pohřeb blízkého přítele? Je to přihlášení se na kurz aikida? Jeden den bez telefonu? Pracovní cesta do zahraničí? Přihlášení se o grant? Vyřešení milostného trojúhelníku?

To vše v důvěrné respektující atmosféře. Budete mít možnost sdílet prožitky a poznání s ostatními, stejně tak si je nechat v sobě. Každý seminář je trochu jiný. První část je vždy více taneční, druhá více "mentální" - pracujeme s různými otázkami, představami, kresbou, komunikačními technikami a pomocí reflexe tak trochu nahlížíme podobu svých příštích týdnů. 

Informace k prosincovému semináři:

Prosincový seminář "Protančit se vůní prosince" má trochu jiný koncept než "Já na začátku...". Pro více informací prosím mrkněte sem

Informace k listopadovému semináři:

Můžete se těšit na tanec v šustivém listí (ano, když nám bude přát počasí, půjdeme na chvíli ven), na tvorbu (v) pohybu inspirovanou vším, co venku najdeme, na sdílení zážitků a nápadů ve skupině či na ponoření se do témat (pro)pouštění toho, co nám v našich životech již neslouží či dokonce škodí. Budeme skrze pohyb, ale i malbu či verbalizaci pracovat s tím, co je v našich životech pravé, opravdické a co chceme spolu s listopadem nechat odejít, uschnout, zemřít, odfouknout.

Kdy: Neděle 5. 11. 16-19 hod

Kde: Prostor Rybalka, Rybalkova 55, Praha 10, 2 min od tramvajové zastávky Krymská (tram 4, 7, 13, 22, bus 135) 

Co s sebou: pohodlné oblečení, které vám umožní sedět na zemi, volně se pohybovat.

Cena za jedno setkání: 500 Kč, platba předem převodem

Přihlášení: Emailem na jolana.sohajkova@seznam.cz, místo je zarezerováno až po připsání částky na účet. Kapacita je omezená, max. 12 lidí.

Údaje k platbě: 2501272249/2010, zpráva pro příjemce: "aktuální měsíc + vaše jméno"

Po zaplacení se částka nevrací, v případě nemožnosti se účastnit za sebe ale můžete samozřejmě pozvat náhradníka. V případě zrušení semináře ze strany Flowing Space se peníze vrací v plné výši.

Přihlášení a další info na jolana.sohajkova@seznam.cz