Protančit se vůní prosince

03.12.2017

Tanec a aromaterapie - vyrob si parfémek, roztanči zimu! :-) Krásná akce při které se skrze pohyb naladíte na měsíc, co přichází, užijete si inspiraci prosincovou přírodou a zároveň si v rámci workshopu s aromaterapeutkou umícháte sami vlastní parfémek na míru vašemu aktuálnímu rozpoložení. Neděle 3. prosince od 17 hodin.

Seminář Protančit se vůní prosince je tak trochu prosincovým seminářem "Já na začátku...prosince". Ovšem velký rozdíl je ten, že tentokrát jsem ke spolupráci pozvala aromaterapeutku Kateřinu Polívkovou. 

    Neděle 3. prosince od 17 hodin na Letné v Pracovišti Pohled. 

V první části semináře se budeme věnovat pohybu inspirovaným prosincovou přírodou, počasím, pranostikami... (přesně tak, jak můžete znát ze seminářů "Já na začátku..."), v druhé části semináře vás Kateřina zasvětí do tajů aromaterapie. Budete mít možnost umíchat si vlastní osobní vůni (parfém) a dozvědět se mnohé o tom, jak se éterické oleje z rostlin dostávají, jak na sebe jednotlivé vůně při smíchání působí a podobně. Osobně bych vám doporučila, abyste parfémek míchali opravdu pro sebe, ne pro někoho jako dárek (když budou ty Vánoce, že jo :-) ). Proces míchání parfémku sobě na míru je neskutečně zajímavá zkušenost, kdy si sami sobě můžete položit otázku - Jak se vlastně mám? Co teď potřebuju? Kde potřebuju oporu? Jaké orgány v těle potřebují posílit?  Sama jsem kdysi síle vůní nevěřila, ale po pár setkání s Kateřinou jsem jim dost propadla. Vůně nejsou všespásné, nejsou léčivem, ale umí být neuvěřitelnou a hlavně okamžitou podporou! Na konci této stránky si můžete o mé zkušenosti přečíst více. 

Láká vás tanec a vůně? Tak přijďte! :-) Uctít prosinec a uctít sebe v prosinci. Na chvíli se zastavit a jenom být. Být se sebou. Být se svým pohybem i nepohybem. Dopřát si tři hodiny ve fajn společnosti, bez spěchu, bez výkonu. Naopak s tvořivostí, zbystřeným vnímáním (nejen čichovým) a pohodou v duši. Moc se na vás těšíme!!! :-)

  • Kdy: Neděle 3. prosince, 17-20 hod
  • Kde: Pracoviště Pohled, Letohradská 16, Praha 7, poblíž tram Kamenická, metro Vltavská
  • Cena: 700 Kč (v ceně je i drobné občerstvení a materiál na osobní parfémek)
  • Přihlašování: Na email jolana.sohajkova@seznam.cz, kapacita je omezená, rozhodně neváhejte
  • Po přihlášení prosím uhraďte částku převodem na účet 2501272249/2010 do zprávy pro příjemce prosím uveďte "vune vanoc + vaše jméno"
  • Po zaplacení se částka nevrací, v případě nemožnosti se zúčastnit za sebe ale můžete samozřejmě pozvat náhradníka. V případě zrušení kurzu / semináře ze strany Flowing Space se peníze vrací v plné výši

Více o Kateřině a její práci na www.facebook.com/dobrevune/ nebo www.dobrevune.cz 


Moje vlastní zkušenost s Kateřinou a vůněmi:

Kdysi jsem si šla ke Kateřině koupit parfém, nemohla jsem se ale rozhodnout který, tak mi navrhla, že si můžeme namíchat nějaký společně. Vytáhla kufřík plný krásných malých lahviček s éterickými oleji a postupně jsme začaly očuchávat a hledat tu pravou kombinaci. Povídala mi během našeho "nasávání" o tom, co která vůně v našem těle i mysli podporuje, hojí, tiší, zahání...ale upřímně - nijak moc jsem tomu nevěřila :-) Prostě jsem to brala jen jako vůni. Po jednom náročném období, kdy jsem za Kateřinou zase zašla pro nový parfémek, se mě zeptala, jestli jí řeknu něco k tomu, jak teď žiju, a jak by mi mohl parfémek pomoct. Hned jsem vyhrkla: "Čeká mě teď hodně výzev, nových projektů, rozhodování co dál Flowing Space a tak... Ráda bych na to všechno měla odvahu a energii, abych se nebála do všeho pořádně pustit." Káťa přikývla, ale já se zastavila a zpozorněla. "Vlastně ne. Naopak. Tohle vůbec nechci. Vím, že něco ve mně mě bude hnát, abych všechno hned rozhodla, do všeho se naplno vrhla, ale já to vlastně vůbec nechci. Hrozně si chci dopřát klid a možnost rozvahy. Nechci se zas někam hnát, potřebuju si dopřát klid." Káťa opět s úsměvem přikývla a namíchaly jsme snad to nejkrásnější, co jsem kdy cítila! :-) A abych vám řekla pravdu, lahvička, co by pro mě dříve byla "jen vůně", se stala mým obrovským pomocníkem. Kdykoliv jsem pak v následujících měsících měla zběsilou úzkostnou tendenci jednat rychle, překotně, více pod vlivem okolností než pod vlivem sebe sama, dýchla jsem si téhle krásky :-) Do pár sekund jsem byla u sebe. Se sebou. Nohama na zemi. V klidu. Přestala jsem také vůně brát jako něco, čím se navoním pro ostatní, ale jako něco, co je tu pro mě. Pro můj život, moji přítomnost